روزهای طلایی زندگی

به پاس زیبایی عشق ، عشق بورز و جاودانه باش

بالاخره تونستم بین موضوع پایان نامم و کار مورد علاقه ام یک وجه تشابهی پیدا کنم.اینه که این روزها با لذت بیشتری روی پایان نامم کار می کنم.یعنی یه جورایی مطالب جدید و می بلعم اینقدر که برام جذابه.فکر نمی کنم تو هیچ رشته ای بجز این رشته می تونستم درس بخونم.یادم نمی ره روز انتخاب رشته لیسانس بهم می گفتن مهندسی صنایع هم بزن و من چه گریه ای می کردم که من از صنایع خوشم نمی یاد و نمی خونم.آخرم بجز رشته خودم و مهندسی شیمی و معماری که دوست داشتم هیچ کدوم از رشته های فنی رو نزدم.

این روزها تنها مشکلم چشممه.یعنی اگه این چشم ما یاری می کرد حاضر بودم در شبانه روز فقط چند ساعت بخوابم و بقیه اش و کار کنم اما بدبختانه تازگیها  چشمهام بدجوری به نور مانیتور حساس شده و زود به زود خوابم می گیره.اینم از مضرات عمل لازک چشم به شمار می یاد که چشم آدم کلا به نور حساس می شه.آقای همسر خیلی اصرار داشت که من چشمم و عمل نکنم.یه عینک دور مشکی داشتم که آقای همسر عاشقش بود و همیشه ازم می خواست موقع بیرون رفتن باهاش عینک بزنم.ولی خوب من خودم چون همیشه آرایش چشم و دوست داشتم از عینک خوشم نمی اومد و لنز و ترجیح می دادم.با لنز خیلی راحت بودم و حتی باهاش می خوابیدم و در طول 10 سالی که لنز داشتم چشمم کوچکترین مشکلی پیدا نکرد.اما خوب مراقبت از لنز و بهداشتش هم دیگه خسته ام کرده بود این بود که بالاخره تصمیم گرفتم عمل لازک و انجام بدم.

چشم من بعد از عمل خیلی طول کشید تا دیدش طبیعی شد.کلا دوران نقاهتم به نسبت طولانی بود. الان هم با اینکه دیدم خوبه اما مشکل زود خسته شدن و سردرد و حساس بودن به نور و همچنان داره.شخصا معتقدم چیزی که دست کاری بشه و بخواد ترمیم بشه هیچ وقت مثل روز اولش نمی شه.مثل دست و پایی که بشکنه.همین پای من که چند سال پیش شکست با اینکه یه شکستگی ساده بود هنوزم فشار به پام بیاد اول از همه همون قسمت شکستگیش درد می گیره و حساس تره.همین باعث می شه که از عمل بینی بترسم وگرنه خیلی ها بهم گفتن که فرم بینیم طوریه که عمل بکنم خیلی خوشگل تر می شم.

به هر حال امیدوارم فعلا این چشم با ما راه بیاد و این پایان نامه به یه جاهای خوبی برسه. به قول داریوش : چشم من بیا من و یاری بکن!

 

 

[ یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]

خیلی از دست خودم عصبانیم.کلا من هرچند وقت یکبار به خودم و اونچه که انجام دادم خیلی فکر می کنم.به این که الان کجای کارم و چقدر به هدف هایی که تا به حال می خواستم رسیدم.راستش وقتی به این چند سال فکر می کنم احساس می کنم که از سال 88 به بعد خیلی از وقتم و هدر دادم و با اعصاب خوردی های الکی از خیلی از هدفهام عقب موندم.امروز یه نفر نوشته بود کاش زندگی هم دکمه""un do "" داشت. اگه داشت که من همین الان دوست داشتم برگردم به سال 88. قبل ترش نمی خوام برم نه اینکه همه کارهام تو اون سالها درست باشه اما واقعا حوصله گذروندن اون سالها رو دوباره ندارمنیشخند

تازگیها احساس می کنم عاقل شدم و دیگه احساسی تصمیم نمی گیرم.از این بابت خوشحالم خیلی خیلی زیاد. کاش همیشه همه چیز زندگیم مثل این روزها اینقدر رو روال باشه.لبخند

 

 

[ پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۳:٢٦ ‎ب.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]

چطوری جوون بمونیم؟
 
 
 
1-اعداد و ارقام غیر ضروری رو دوربنداز!
این اعداد شامل سن، قد و وزن میشه
بگذار دکترها راجع به این عددها نگران باشن
خوب واسه همینه که بهشون ویزیت می دی.
 
 
 
 
2 دوستهای شاد و خوش و خرم و سر حالت  رو برای خودت نگه دار!
آدمهای بی حس و حال تو رو هم بی حال می کنن
( اگه خودت جزو این دسته ای حواست باشه!)

 
 
 
3- دائم در حال یادگیری باش!
سعی کن بیشتر راجع به کامپوتر، کارهای دستی،باغبانی و
خلاصه هرچی که فکر می کنی یاد بگیری
هیچوقت نگذار مغزت بی کار بمونه
"مغز بیکار پاتوق شیطانه"
این شیطان هم اسمش آلزایمر ِ
 
 
 
 
4- از چیزهای ساده، لـــذت ببر
 
 
 
 
5- اغلب بخنـــــد، قهقهه های بلند و طولانی
اونقدر بخند که نفست بند بیاد
اگه دوستی داری که خیلی باهاش می خندی، پس خیلی باهاش وقت بگذرون
 
 
 
 
6- گاهی اوقات یه کم اشک بریز
سختی کشیدن هست، غمگین بودن هست اما ادامه بده
تنها کسی که تمام طول زندگیمون کنار ماست، خود ما هستیم
پس تا وقتی که زنده ایی زندگی کن
 
 
 
 
7- دور و اطرافت رو با آدمهاو چیزهایی پر کن که دوستشون داری
با د وستها و فامیل، با یادگاری هات، حیووون خونگی، موسیقی ، گل و گیاه و خلاصه هرچیزی
خوب حالا  خونه ات پناهگاه و محل آرامشت شد؟
بگو ببینم، رابطه ات با خدا چطوره؟


 
 
8- سلامتیت رو جشن بگیر و بهش اهمیت بده!
اگه سالمی، سعی کن این وضعیت رو حفظ کنی
اگه وضعت متغیره، سعی کن متعادلش کنی و حالت رو بهتر کنی
اگر هم فکر می کنی تنهایی از پسش بر نمی آیی،از یک نفر کمک بگیر


 
 
 
9- به سمت ناراحتی ها ت سفر نکن!
برو به یک مرکز خرید، برو به یه محله ی دیگه، حتی برو یه کشور دیگه
اما هیچ وقت جایی نرو که باعث سرافکندگی و احساس گناهت بشه

 
 
 
10- از هر فرصتی که داری استفاده کن و به همه کسانی که دوستشون داری، عشقت رو نشون بده

 

[ چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٢ ] [ ٢:۱٠ ‎ب.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]

زندگی متاهلی با زندگی مجردی خیلی فرق می کنه.بالا و پایین زیاد داره.هم معایب داره و هم مزایا. هم روزهای خوب داره و هم بد.هم دعوا داره و هم شادی. اگه هر کسی اومد بهتون گفت که زندگیش فقط روزهای خوب داره و یا فقط روزهای بد داره مطمئن باشید که داره الکی اغراق می کنه.اینو از روزی که ازدواج کردم و به هرکی که ازم سوال کرده گفتم.هرکی می گه زندگی ما فقط عشق و عاشقیه دروغ می گه.هرکی می گه زندگی ما همش دعوا  و مرافه است اونم دروغ می گه.زندگی متاهلی پایین و بالا زیاد داره و هیچوقت یه روند نیست.

 

یه نصیحت:

هیچ وقت از روی نوشته ها و حرفهای کسی درمورد زندگیش قضاوت نکنید. نه حسرت زندگی کسی رو بخورید و نه برای کسی دل بسوزونید.نه فکر کنید کسی خوشبخته و نه فکر کنید بدبخته.هیچ کس نمی دونه پشت این نقابهایی که این روزها همه به چهره  هامون می زنیم و خودمون و خوشبخت یا بدبخت نشون می دیم چه خبره جز خودمون.

 

 

[ دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳٩٢ ] [ ٢:٢٩ ‎ق.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]

یـه جایـی هم هســـــت,

بعـد از کلــــــــی دویدن,

یهو وایمیـــــــــستی,

سرتو مینـــــــــدازی پایین و آروم میـــــــــــگی:

دیگـه زورم نمیــــــــرســــه!!

 


 


[ سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]

اگه دلت گرفت سکوت کن، این روزها هیچ کس معنای دلتنگی را نمی فهمد.

 


[ چهارشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩٢ ] [ ٤:۳۸ ‎ب.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]

خوب بالاخره فرصت شد یه دستی به سرو گوش وبلاگم کشیدم و قسمت لینک دوستان و هم درست کردم. نمی دونم کدوم یکی از دوستانی که لینک وبلاگشون در سمت راست صفحه هست خواننده وبلاگ من هستند (امیدوارم اگه اینجا رو می خونند حتما یه خبری بهم بدن ) به هر حال من که همیشه نوشته هاشون و می خونم و دورادور کلی دوستشون دارمقلب

قالبم رو هم عوض کردم.نمی دونم از اون دسته آدمهایی هستین که به اسم وبلاگها اهمیت می دن یا نه؟؟ به نظر من که اسم وبلاگ خیلی مهمه چون هم دید نویسنده رو نشون می ده و هم تو انتخاب خواننده ها برای اینکه مطالبش و بخونند خیلی موثره.

نمی دونم تا حالا به واژه "طلایی" در اسم وبلاگ من دقت کردین یا نه؟؟ روزی که تصمیم گرفتم این وبلاگ و بسازم در آستانه نامزدی با آقای همسر و شروع یک زندگی جدید بودم.

من به این علت واژه طلایی رو انتخاب کردم چون هم ارزشمند بودن و درخشان بودن فلز طلا مد نظرم بود و هم جنس جلقه ازدواج که ازطلاست.اینطوری هم ارزش روزهایی که دارم ازش می نویسم و مشخص کردم و هم اینکه معلومه این نوشته ها در موزد یک زندگی مشترکه. فکر می کنم الان قالب وبلاگم با اسمش کاملا هم خوانی داشته باشه.نه؟

راستی آهنگ جدید وبلاگم رو هم گوش کنید.من که عاشقشم و تقدیمش می کنم به آقای همسر مهربونم.

[ شنبه ۸ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۸:٠٠ ‎ب.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]

پروفسور کری ایزکوسکی، متخصص انگلیسی خواب ، حالات خواب را در 6 گروه دسته‌بندی می‌کند و معتقد است همه آدم‌ها را می‌توان در این 6 گروه جای داد و با توجه به حالتی که در خواب به خود می‌گیرند، ویژگی‌های شخصیتی‌شان را آشکار کرد.

 

سقوط آزاد: اگر با صورت روی بالش به شکم می‌خوابید و دست‌ها را روی بالش می‌گذارید
این گروه شخصیتی، سعی می‌کنند که خود را با اعتمادبه‌نفس نشان دهند اما در واقع سرشار از استرس هستند و شخصیتی عصبی دارند. اگر با یکی از آنها روبه‌رو هستید، هرگز به انتقاد کردن فکر نکنید چراکه آنها واکنش بسیار بدی به انتقاد نشان می‌دهند. البته بودن در کنار آنها همیشه هم بد نیست چون مدیریت بحران‌شان عالی است و بهتر از هر کسی می‌توانند در مواقع حساس و زمانی که وقت تنگ است، تصمیم بگیرند.
7% آدم‌ها در زمان خواب سقوط آزاد می‌کنند.


 

 

درختی: اگر به پهلو با پاهای صاف می‌خوابید و دست‌ها را در راستای بدن می‌کشید
 این افراد بسیار آرام هستند و می‌توانند این آرامش را به شما هم منتقل کنند. در دنیای آنها خبری از پرخاشگری نیست و شما از اینکه در کنار آنها در جمع حاضر شوید به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد. درختی‌ها افرادی اجتماعی هستند و خیلی راحت می‌توانند با آدم‌های اطراف‌شان کنار بیایند و زبان آنها را بفهمند، به همین دلیل آنها می‌توانند با هر گروهی دوست شوند و با هر جمعی کنار بیایند. آنها آدم‌های آسان‌گیری هستند اما زود اعتماد کردن‌شان گاهی از آنها یک ساده‌لوح می‌سازد و البته رفیق‌بازیشان ممکن است گاهی شما را عصبانی کند.
15% آدم‌ها درختی می‌خوابند.


 

جنینی: اگر در زمان خواب توی خود‌ پیچ می‌خورید و بالش را نگه‌ می دارید
کسانی که مثل یک جنین می‌خوابند، آدم‌های نسبتا خشنی هستند. آنها گرچه ظاهری از آهن دارند اما در عین حال قلبی از طلا دارند. آنها برخلاف ظاهر‌شان مهربان و خون‌گرمند و گرچه سخت و خشک به نظر می‌رسند اما درونی حساس دارند. اگر با فردی که جنینی می‌خوابد ازدواج کرده‌اید نگران نباشید. او همیشه اینقدر خشن نمی‌ماند و اگر شایسته‌اش باشید، می‌توانید از آدم‌های انگشت‌شماری باشید که در مقابل‌شان سختی‌اش را کنار می‌گذارد. البته این موضوع ممکن است به زمان زیادی احتیاج داشته باشد اما وقتی چنین اتفاقی بیفتد، شما احساس می‌کنید که آرام‌ترین و خوشبخت‌ترین فرد روی زمین هستید.
41% آدم‌ها جنینی می‌خوابند.


 

ستاره دریایی: اگر با آرنج‌های چسبیده به زمین و در نزدیکی سر، به پشت می‌خوابید و پاها را کمی از هم باز می‌کنید
ستاره‌های دریایی، شنونده‌های فوق‌العاده‌ای هستند. آنها خیلی صمیمی و گرم هستند و می‌توانند دوست خوبی برایتان باشند. گرچه آنها قابلیت‌های بسیاری دارند اما دوست ندارند که ستاره مجلس باشند و ترجیح می‌دهند که در جمع‌ها، دیگران مورد توجه قرار بگیرند و آنها در حاشیه نظاره‌گر باشند. البته این موضوع به معنی گوشه‌گیر بودن‌شان نیست و اگر با یک ستاره دریایی روبه‌رو شوید، حتما از دوستی با او لذت خواهید برد.
5% آدم‌ها مثل ستاره دریایی می‌خوابند.


 

مشتاق: اگر به پهلو با پاهای کشیده می‌خوابید و دست‌ها را رو به بیرون رها می‌کنید
این آدم‌ها به سادگی گروه‌های قبل نیستند. مشتاق‌ها پر از خواسته‌ها و آرزوها هستند و زمانی که هدفی دارند، با تمام وجود اما کاملا محتاطانه به سمتش حرکت می‌کنند. البته آنها آدم‌های شکاکی هستند که خیلی راحت به آدم‌ها و موقعیت‌ها اعتماد نمی‌کنند اما زمانی که چیزی در ذهن‌شان جرقه بزند تا به آن نرسند، آرام نمی‌گیرند. مشتاق‌ها آدم‌های روشنفکری هستند که طاقت جا ماندن از آرزوهایشان را ندارند و در این مورد، سیری‌ناپذیر به حساب می‌آیند.گرچه آدم‌هایی منطقی هستند اما شکاک بودن همیشگی‌شان می‌تواند شما را آزار دهد.
13% آدم‌ها به این شکل می‌خوابند.

 

سرباز: اگر به پشت با پاهای صاف می‌خوابید و دست‌ها را در کنار پهلو‌ها می‌گذارید
سرباز‌ها آدم‌های آرام، ساکت و محتاطی هستند. کنار آمدن با آنها ساده نیست چراکه قانون‌ها و استاندارد‌های بسیاری در ذهن‌شان دارند که هرگز حاضر نمی‌شوند از آنها صرف‌نظر کنند. این افراد آدم‌های قانون‌مندی هستند که گمان می‌کنند می‌توانند دنیا و آدم‌هایش را هم به سمت این قانون‌مندی هدایت کنند. این موضوع از آنها آدم‌های سختی می‌سازد که گاهی زندگی را هم سخت می‌گیرند.
8% آدم‌ها درحالت سربازی می‌خوابند.

 

 

 

و اما جمع بندی:

**بهترین حالت**
سرباز
این حالت از درد گردن و پشت جلوگیری می‌کند و ریفلکس‌های اسیدی معده را کاهش می‌دهد.


ستاره دریایی
گرچه این شیوه خوابیدن هم به دلیل قرار داشتن پشت روی زمین، برخی مزایای شیوه قبلی را دارد.


**حالت مناسب**
جنینی
شایع‌ترین حالت خواب و کمترین احتمال خر و پف را هم به دنبال دارد.

درختی
حالت خوب و بی‌ضرری است. در این وضعیت، ستون فقرات در حالت طبیعی نگه ‌داشته می‌شود و آسیبی به آن نمی‌‌رسد.

مشتاق
حالتی مناسب برای دیسک‌های پشت، عضلات و رباط‌هاست و اگر از درد‌های مربوط با این نواحی رنج می‌برید، بد نیست به این شیوه خوابیدن عادت کنید.


**بدترین حالت**
سقوط آزاد
در این شیوه گردن دچار چرخشی غیرطبیعی می‌شود و به مفاصل و عضلات فشار می‌آید؛ با فشاری که در این حالت به اعصاب می‌آید، حس درد، بی‌حسی و سوزن‌سوزن شدن در شما تقویت می‌شود.

 

 

من خودم همیشه بصورت جنینی می خوابم.یعنی همیشه باید بالش و بغل کنم و پاهامم جمع باشه .البته بعضی اوقاتم بجای بالش آقای همسر و بغل می کنمنیشخند

 شما چطوری می خوابید؟؟

[ یکشنبه ٢ تیر ۱۳٩٢ ] [ ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ] [ آلیس ]

[ نظرات () ]