شما چطوری می خوابید؟؟

پروفسور کری ایزکوسکی، متخصص انگلیسی خواب ، حالات خواب را در 6 گروه دسته‌بندی می‌کند و معتقد است همه آدم‌ها را می‌توان در این 6 گروه جای داد و با توجه به حالتی که در خواب به خود می‌گیرند، ویژگی‌های شخصیتی‌شان را آشکار کرد.

 

سقوط آزاد: اگر با صورت روی بالش به شکم می‌خوابید و دست‌ها را روی بالش می‌گذارید
این گروه شخصیتی، سعی می‌کنند که خود را با اعتمادبه‌نفس نشان دهند اما در واقع سرشار از استرس هستند و شخصیتی عصبی دارند. اگر با یکی از آنها روبه‌رو هستید، هرگز به انتقاد کردن فکر نکنید چراکه آنها واکنش بسیار بدی به انتقاد نشان می‌دهند. البته بودن در کنار آنها همیشه هم بد نیست چون مدیریت بحران‌شان عالی است و بهتر از هر کسی می‌توانند در مواقع حساس و زمانی که وقت تنگ است، تصمیم بگیرند.
7% آدم‌ها در زمان خواب سقوط آزاد می‌کنند.


 

 

درختی: اگر به پهلو با پاهای صاف می‌خوابید و دست‌ها را در راستای بدن می‌کشید
 این افراد بسیار آرام هستند و می‌توانند این آرامش را به شما هم منتقل کنند. در دنیای آنها خبری از پرخاشگری نیست و شما از اینکه در کنار آنها در جمع حاضر شوید به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد. درختی‌ها افرادی اجتماعی هستند و خیلی راحت می‌توانند با آدم‌های اطراف‌شان کنار بیایند و زبان آنها را بفهمند، به همین دلیل آنها می‌توانند با هر گروهی دوست شوند و با هر جمعی کنار بیایند. آنها آدم‌های آسان‌گیری هستند اما زود اعتماد کردن‌شان گاهی از آنها یک ساده‌لوح می‌سازد و البته رفیق‌بازیشان ممکن است گاهی شما را عصبانی کند.
15% آدم‌ها درختی می‌خوابند.


 

جنینی: اگر در زمان خواب توی خود‌ پیچ می‌خورید و بالش را نگه‌ می دارید
کسانی که مثل یک جنین می‌خوابند، آدم‌های نسبتا خشنی هستند. آنها گرچه ظاهری از آهن دارند اما در عین حال قلبی از طلا دارند. آنها برخلاف ظاهر‌شان مهربان و خون‌گرمند و گرچه سخت و خشک به نظر می‌رسند اما درونی حساس دارند. اگر با فردی که جنینی می‌خوابد ازدواج کرده‌اید نگران نباشید. او همیشه اینقدر خشن نمی‌ماند و اگر شایسته‌اش باشید، می‌توانید از آدم‌های انگشت‌شماری باشید که در مقابل‌شان سختی‌اش را کنار می‌گذارد. البته این موضوع ممکن است به زمان زیادی احتیاج داشته باشد اما وقتی چنین اتفاقی بیفتد، شما احساس می‌کنید که آرام‌ترین و خوشبخت‌ترین فرد روی زمین هستید.
41% آدم‌ها جنینی می‌خوابند.


 

ستاره دریایی: اگر با آرنج‌های چسبیده به زمین و در نزدیکی سر، به پشت می‌خوابید و پاها را کمی از هم باز می‌کنید
ستاره‌های دریایی، شنونده‌های فوق‌العاده‌ای هستند. آنها خیلی صمیمی و گرم هستند و می‌توانند دوست خوبی برایتان باشند. گرچه آنها قابلیت‌های بسیاری دارند اما دوست ندارند که ستاره مجلس باشند و ترجیح می‌دهند که در جمع‌ها، دیگران مورد توجه قرار بگیرند و آنها در حاشیه نظاره‌گر باشند. البته این موضوع به معنی گوشه‌گیر بودن‌شان نیست و اگر با یک ستاره دریایی روبه‌رو شوید، حتما از دوستی با او لذت خواهید برد.
5% آدم‌ها مثل ستاره دریایی می‌خوابند.


 

مشتاق: اگر به پهلو با پاهای کشیده می‌خوابید و دست‌ها را رو به بیرون رها می‌کنید
این آدم‌ها به سادگی گروه‌های قبل نیستند. مشتاق‌ها پر از خواسته‌ها و آرزوها هستند و زمانی که هدفی دارند، با تمام وجود اما کاملا محتاطانه به سمتش حرکت می‌کنند. البته آنها آدم‌های شکاکی هستند که خیلی راحت به آدم‌ها و موقعیت‌ها اعتماد نمی‌کنند اما زمانی که چیزی در ذهن‌شان جرقه بزند تا به آن نرسند، آرام نمی‌گیرند. مشتاق‌ها آدم‌های روشنفکری هستند که طاقت جا ماندن از آرزوهایشان را ندارند و در این مورد، سیری‌ناپذیر به حساب می‌آیند.گرچه آدم‌هایی منطقی هستند اما شکاک بودن همیشگی‌شان می‌تواند شما را آزار دهد.
13% آدم‌ها به این شکل می‌خوابند.

 

سرباز: اگر به پشت با پاهای صاف می‌خوابید و دست‌ها را در کنار پهلو‌ها می‌گذارید
سرباز‌ها آدم‌های آرام، ساکت و محتاطی هستند. کنار آمدن با آنها ساده نیست چراکه قانون‌ها و استاندارد‌های بسیاری در ذهن‌شان دارند که هرگز حاضر نمی‌شوند از آنها صرف‌نظر کنند. این افراد آدم‌های قانون‌مندی هستند که گمان می‌کنند می‌توانند دنیا و آدم‌هایش را هم به سمت این قانون‌مندی هدایت کنند. این موضوع از آنها آدم‌های سختی می‌سازد که گاهی زندگی را هم سخت می‌گیرند.
8% آدم‌ها درحالت سربازی می‌خوابند.

 

 

 

و اما جمع بندی:

**بهترین حالت**
سرباز
این حالت از درد گردن و پشت جلوگیری می‌کند و ریفلکس‌های اسیدی معده را کاهش می‌دهد.


ستاره دریایی
گرچه این شیوه خوابیدن هم به دلیل قرار داشتن پشت روی زمین، برخی مزایای شیوه قبلی را دارد.


**حالت مناسب**
جنینی
شایع‌ترین حالت خواب و کمترین احتمال خر و پف را هم به دنبال دارد.

درختی
حالت خوب و بی‌ضرری است. در این وضعیت، ستون فقرات در حالت طبیعی نگه ‌داشته می‌شود و آسیبی به آن نمی‌‌رسد.

مشتاق
حالتی مناسب برای دیسک‌های پشت، عضلات و رباط‌هاست و اگر از درد‌های مربوط با این نواحی رنج می‌برید، بد نیست به این شیوه خوابیدن عادت کنید.


**بدترین حالت**
سقوط آزاد
در این شیوه گردن دچار چرخشی غیرطبیعی می‌شود و به مفاصل و عضلات فشار می‌آید؛ با فشاری که در این حالت به اعصاب می‌آید، حس درد، بی‌حسی و سوزن‌سوزن شدن در شما تقویت می‌شود.

 

 

من خودم همیشه بصورت جنینی می خوابم.یعنی همیشه باید بالش و بغل کنم و پاهامم جمع باشه .البته بعضی اوقاتم بجای بالش آقای همسر و بغل می کنمنیشخند

 شما چطوری می خوابید؟؟

/ 5 نظر / 5 بازدید
لیلی

ای بابا الان که فکر می کنم یادم نمیاد چه جوری می خوابم. آدم وقتی بهش فکر می کنه کلا به نظرش میاد خیلی پیچیده است

ملیحه

پس تکلیف شخصیت من چی میشه؟؟؟؟؟؟ اخه من همه این 6 مورد رو میخوابم............ راستی تا یادم نرفته سلاممممممممممممم

ملیحه

فدات شم الهی الیس جونم......... من الان ایه رو با معنی و تفسیرش خوندم اصلا جای ناراحتی نداشت عزیز دلم: این ایه اشاره به مساله شهود و گواهان رستاخیز کرده ، می گوید: حال این افراد چگونه خواهد بود آن روز که برای هر امتی گواهی بر اعمال انها می اویم و تو را گواه بر انان خواهیم اورد. تفسیر: به این ترتیب علاوه بر گواهی اعضای پیکر ادمی ، وگواهی زمینی که بر ان زیست کرده و گواهی فرشتگان خدا بر اعمال او ، هر پیامبری نیز گواه اعمال امت خویش است و بدکاران با وجود این همه گواه چگونه می توانند حقیقتی را انکار کنند و خود را از کیفر اعمال خویش دور دارند...... ............................. البته من خیلی کوچکتر از اونی هستم که بخوام راهنماییت کنم گلم.......اما ما توی جای جای قران میخونیم خدا همونقدر که مهربان و رئوفه، به موقعش عذابش هم شدیده...... شاید من درست نتونم راهنماییت کنم گلم اما ادرس یه سایت رو بهت میدم که امیدوارم بتونی از این طریق مشکلتو حل کنی...... http://haghighat-135.blogfa.com/ اگه ازش بپرسی مطمئنم که کمکت میکنه.........[لبخند]

یه گوریل

من درختی میخوابم ...گوریلا اساسا درختو دوست دارن[نیشخند]