کلام اول

این روزها خیلی قاطیم.همش تو این فکرم که تصمیمی که گرفتم درسته یا نه.هر کی ندونه خودم که می دونم در حال حاضر بیش تر از اینکه زندگی با  الکس برام مهم باشه خود ازدواج کردنه که برام مهمه.خسته شدم از این تنهایی و زیر ذره بین پدر و مادر و جد و آباد بودن .دوست دارم برای خودم مستقل باشم.دوست دارم یه نفر و داشته باشم که فقط برای من باشه و در کنارش احساس آرامش و خوشبختی کنم.نمی گم الکس پسر بدیه ها، نه اتفاقا خیلی هم پسر خوبیه و منم خیلی دوستش دارم ولی  واقعیتش اینه که بعضی از معیارهای ذهنی من و هم از یک مرد کاملا ایده آل برای ازدواج نداره. بالاخره هر کسی تو ذهنش از همسر آینده اش یه شمایی ساخته دیگه و دلیلی هم نداره معیارهای ایده آل بودن از نظر من با بقیه یکسان باشه.اینه که همش نگرانم که نکنه دارم اشتباه می کنم و نکنه تو زندگی به آرزوهام و هدفهام و اون زندگی که همیشه برای خودم تصور می کردم نرسم.نمی تونم این حرفها رو به کسی هم بزنم چون جوابش و نگفته می دونم: خوب الان ازدواج نکن و صبر کن تا آدم کاملا ایده آلت و پیدا کنی. ولی موضوع اینجاست که تا کی باید صبرکرد؟آیا اصلا همچین آدمی پیدا می شه؟من که فکر نمی کنم همچین آدمی پیدا بشه.تازه در اون صورت الکس رو هم از دست می دم چون اون دیگه حاضر نیست صبر کنه.بنده خدا حق داره چهار ساله علاف منه. خلاصه اینکه اینم زندگی این روزهای ماست.راست می گن هر چی دخترها سنشون بالاتر می ره مشکل پسندتر و سختگیر تر می شن. البته شاید تقصیر طرز تفکرات ما دخترهای ایرانی هم هست که همه زندگی و آینده مون رو تو طرز فکر و شرایط و موقعیت پسرها جستجو می کنیم.البته بیشتر از ما تقصیر قانون ناقص این مملکته که زن و تا این اندازه تحت حمایت و سرپرستی مرد کرده .در صورتی که یه زن هم می تونه در کنار شوهرش باشه ولی آینده زندگیش و بسازه.نمی تونه؟؟

ببخشید که اینقدر فشرده می نویسم واقعا مغزم یه مدتیه هنگ کرده. از یه طرف کار تو شرکت خیلی خسته ام کرده و از طرف دیگه پروژه های دانشگاهم روی هم تلنبار شده و از طرف دیگه فکرم دنبال زندگی و آیندم هستش.همش هم در حال بدو بدو بین شرکت و دانشگاه هستم .حتی این ایام عید هم استراحت نداشتم و هر روز دارم مقاله می خونم و ترجمه می کنم .نمی دونم با این درس سنگین این سر کار رفتن من دیگه چی بودناراحت.الکس هم اصلا راضی نیست و می گه بی خیالش شو و درست و بهتر بخون اما الان دلم نمیاد ولش کنم مخصوصا که این شرکت همه جوره باهام راه اومده .

خلاصه هرچی این سال ٨٨ از روز اولش خوب بودو به من خوش گذشت و همه کارهام به بهترین نحو انجام شد این سال ٨٩ از روز اولش داره حسابی حال ما رو جا میاره.کاش  سال ٨٨ هیچ وقت تموم نمی شد باور کنید بهترین سال زندگیم تا به امروز بود( البته بجز ماه اسفندش).

می دونم این فکرهای جورواجور هم بیشتر بخاطر خستگیه.برام دعا کنید که از این حالت دودلی و تردید در بیام.الان هر کی من و می بینه فکر می کنه از من خوشبخت تر دیگه نیست و هیچ غمی تو این دنیا ندارم اما به قول شازده کوچولو انگار همیشه یه پای قضیه می لنگه.

الان خیلی بهترم .همیشه نوشتن حالم و بهتر میکنه.انگار همه غمها رو پشت این خط ها جا می گذارم و می رم.داییم می گه وقتی من می خواستم برای ازدواج تصمیم بگیرم حالم از تو بدتر بود.انگار یه دورانیه که همه یه جوری تجربه اش می کنند.مگه کسانی که اینقدر عاشق بودند که هیچ کدوم از ایرادهای طرف مقابلشون و ندیدند.

مثلا اینجا رو درست کردم که حال و هوام عوض بشه اما باز هم غمنامه نوشتم.حالا حداقل شما با ریتم شاد بخونیدشچشمک

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
احمد

چنانچه دارای سایت یا وبلاگ پربازدیدی هستید می توانید با عضویت در سیستم اوکسین ادز اقدام به نمایش تبلیغات نمایید و به ازای هر کلیک بازدیدکنندگان برروی تبلیغات تا سقف 800 ریال بعنوان پورسانت دریافت نمایید.همچنین با معرفی این سیستم به دیگران و عضویت آنها از طریق شما به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغات آنها می شود مبلغ 50 ریال از طرف سایت به پورسانت شما اضافه خواهد شد و بدین صورت شما به یک حقوق ماهیانه و مادام العمر دست خواهید یافت. پرداخت کلیه وجوه و پورسانتها در سیستم تبلیغاتی اوکسین ادز توسط شرکت رفاه گستر جنوب به شماره ثبت 24516 تضمین شده می باشد.استقبال بی نظیر از این سیستم، خود نشان دهنده این مهم می باشد. از طریق لینک زیر میتونید در این سیستم عضو شوید: http://www.oxinads.com/?i=39687 پس از عضویت در سایت حداکثر بعد از 12 ساعت عضویت شما در سایت توسط مدیران تایید خواهد شد. بعد از اینکه در سایت login کردین در سمت راست صفحه لینک هایی رو خواهید دید. از اونجا میتونید کدهای تبلیغاتی گرافیکی و متنی رو دریافت کنید و در سایت یا وبلاگ خودتون قرار بدین.

نوشین مامان هستی

سلام عزیزم امیدوارم سال 89 هم برات خیلی خوب باشه [قلب]به خودت تلقین نکن و سعی کن خوب فکر کنی تا برات خوب پیش بیاد[ماچ]

مینا

آلیس جون سلام می کشمت خودت می دونس چرا .... حالا اول بزار ببینم اینجا چه خبره بعد ....

مینا

عجب .... می دونی چیه همون جور که خودت گفتی هیچ آدمی کامل نیست و گل بی عیب هم خداست ... به نظر من عزیزم سعی کن توی آلکس دنبال معیارهای اصلی و مهم برای زندگی زناشویی باشی اگر اونها رو داره دیگه وسواس به خرج نده .. توی این 4 سال دیگه باید خصوصیات و اخلاقیاتش دستت اومده باشه و هیچ کسی بهتر از خودت نمی تونه بهت کمک کنه ..... حالا من بهت بگم من بهد از عقدم این احساس رو داشتم که نکنه خوشبخت نشم یا نکنه امیر اونی که من می خواستم نبوده باشه ولی این رو باید اعتراف کنم تا وقتی با شریک زندگیت زیر یه سقف نری متوجه خیلی از مسایل نمی شی ..... برای من امیر توی خونه خودمون همه احساس هاش نسبت به زمان قبل از ازدواجمون خیلی بیشتر شد و دوست داشتنی تر شد راجع به حس استقلال باهات موافقم زندگی با خانواده با زندگی با همسرت خیلی متفاوت هست و پر از حس های جدید هست و هر کدوم نسبت به دیگری برتری های خودش رو داره ... من اعتقادم اینه که سن ازدواج مهم نیست مهم اینه که بتونی بهترین انتخاب رو داشته باشی ...... بوس دلم تنگیده بود برات [قلب]