شفاف سازی

سلام

یه دوستی برام کامنتی گذاشته بود که باعث شد به این فکر بیفتم که اینجا هم یه توضیحی بدم.راستیتش من با اینکه دخترم اما همیشه بهترین دوستهام پسرها بودند.البته نمی گم میون پسرها آدم عوضی و خاله زنک پیدا نمی شه اما چیزی که هست اینه که به نظر من پسرها تو دوستی وفادار تر از دخترها هستند و جدی تر هستند و چون خودمم آدم جدی هستم اینه که دوستی با پسرها رو معمولا ترجیح می دم.کلا دخترها سیستمشون اینه که باید باهاشون خیلی دست به عصا رفتار کرد و هر حرفی می زنی بهشون بر می خوره اما پسرها تو این زمینه ها خیلی بهترند و می شه باهاشون راحت صحبت کرد و معمولا سولوشن های بهتری هم ارائه می دن.البته اینها نظر شخصی منه.

به همین منظور تو دانشگاه تو دوره لیسانس کلی با همکلاسیهای پسرم با هم دوست بودیم و درس می خوندیم و البته همیشه با همدیگه با احترام برخورد می کردیم و از حد خارج نمی شدیم .تو دوره ارشد هم باز من بیشتر با پسرها می گشتم تا دخترها و معمولا مشکلات درسیم و با اونها حل می کردم و کلا در برخورد باهاشون راحت تر بودم تا اینکه قضیه ازدواج من پیش اومد و باعث شد به یه موضوعی پی ببرم:

"اینکه اکثر پسرهای ایرانی فوق العاده بی جنبه هستند."

دلیلشم این بود که بعد ازدواج رفتارهاشون 180 درجه عوض شد. یعنی طوری با آدم رفتار می کنند که انگار جزام داری و  همش از آدم دوری می کنند و سعی می کنند دیگه حتی موقع حرف زدن تو چشمت هم نگاه نکنند که این رفتارها برای من بدجوری آزار دهنده بود. از طرف دیگه من اصلا چنین رفتارهایی رو قبول ندارم چون به نظر من اون دوستی ساده ماها هیچ مشکلی و تهدیدی برای متاهل بودن هر کدام از طرفین ایجاد نمی کنه. اما وقتی خودم باهاشون عین قبل برخورد می کردم کاملا احساس می کردم که براشون عجیبه و یه جوری به آدم نگاه می کنند که ببخشید انگار من آدم مشکل داری هستم و می خوام خودم و بهشون بچسبونم.

خلاصه که اینقدر از این رفتارها به من برخورده که مدتیه دور کلیه عناصر مذکری که می شناختم و قلم گرفتم مگر اونهایی که کاملا می شناختمشون و می دونستم با جنبه تر هستند و فکر دیگه ای از رفتار من به سرشون نمی زنه.

من واقعا از زندگیم راضی هستم.شوهرم بی نهایت دوستم داره و همه جوره بهم محبت می کنه و از لحاظ مالی هم نمی گم زیاد اما به اندازه خودمون داریم و اصلا دلم نمی خواد هیچ شخص مذکری محبت دوستانه من به خودش و چیز دیگه ای برداشت کنه و خدای نکرده سوتفاهم براش پیش بیاد.اینه که تا از جنبه آدمها مطمئن نشدم جانب احتیاط و رعایت می کنم و معذرت می خوام اگه این موضوع باعث ناراحتی خواننده های عزیز اینجا شده.

 

/ 1 نظر / 29 بازدید
مارال

متاسفانه تو ایران هیچ جیزی سر جای خودش نیست...دوستی بین زن و مرد می تونه خیلی خوب باشه.حتما مرودی نباید باشه که.متاسفم برای این ادمای کوته فکر...خودت و ناراحت نکن.خدار و شکر که همه چیز خوبه.می دونی ادم به دوستی نیاز داره.همه چیز که محبت نیست.ادم می تونه از جنس مخالفش چیزهای خوبی یاد بگیره...